Usuwanie owłosienia (depilacja) cz.1

Usuwanie owłosienia (depilacja)

Zimą włosy na nogach ukryte są pod długimi spodniami i grubymi rajstopami, latem nabierają większego znaczenia i myślimy jak się ich pozbyć. Metody, które pomogą nam usunąć nadmierne owłosienie, także na większych powierzchniach ciała, powinny być proste i skuteczne.

Do usuwania zbędnego owłosienia powinnyśmy dysponować osobną kabiną z podwyższoną leżanką. Kosmetyczka powinna mieć dostęp do klientki z każdej strony. Istotne są również warunki higieniczne. W kabinie depilacyjnej nie powinna w żadnym wypadku znajdować się wykładzina. Należy zadbać
o metalowy pojemnik z workiem na śmieci. Podgrzewacze wosku powinny stać na włókninie lub ligninie, które w razie potrzeby należy wymieniać. Odkurzacz bezprzewodowy zbiera obcięte włosy. Klientka leży na ręczniku frotte lub włókninie, które zmieniamy po każdym zabiegu. Niezbędne są środki dezynfekujące do szpatułek i rąk. Wosk zdjęty ze skóry wyrzucamy do kosza na śmieci, a nie z powrotem do podgrzewacza. Wkłady woskowe utrzymujemy w nienagannej czystości, w przeciwnym razie będą przyklejały się do podgrzewacza.

Mechaniczne usuwanie owłosienia (depilacja) to usunięcie go na dłuższy czas. Rozmaite metody, takie jak: wyrywanie, obcinanie, usuwanie woskiem i metody chemiczne stwarzają wiele możliwości, które możemy także łączyć. Przed każdym zabiegiem należy przeprowadzić szczegółową rozmowę z klientką i uwzględnić wszelkie przeciwwskazania. Forma depilacji zależy od typu włosów, które należy usunąć. Włosy brwi i pojedyncze długie na twarzy i szyi wyrywamy. Włosy na znamionach, w nosie i w uszach obcinamy. Włosy na nogach i w dolach pachowych golimy. Wadą golenia jest szybkie odrastanie długich, kłujących włosów, które często podrażniają skórę, zwłaszcza na nogach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *