Aparat do wytwarzania pary ziołowej

Aparat do wytwarzania pary ziołowej nie jest wyposażony w lampę kwarcową, ale ma pojemnik na zioła. Ważne jest dobranie odpowiednich ziół do stanu skóry, a także do samego parowania. Dla klientki w dobrym nastroju, ze skórą bez teleangiektazji zalecane są zioła wzmacniające naskórek, wspomagające ukrwienie, działające regenerująco i rozkurczowo, takie jak tymianek, rozmaryn, koper, cząber i mięta. Zioła te można stosować pojedynczo lub jako mieszankę. Dla klientki w średnim wieku, o niedostatecznie nawilżonej i wrażliwej cerze, zalecane są: lawenda, róża, malwa, koper, cząber, rumianek i inne, ale nie w połączeniu z parą, gdyż wówczas dominuje ciepło pary. Korzystniejsze są okłady.

Odmianą ziołowego parowania jest dodanie olejków eterycznych. Filcowy krążek zwilżamy kilkoma kropelkami olejku i nakładamy go na otwór, z którego wydobywa się para. Należy pamiętać o wymianie krążka, gdy stosujemy inny olejek. Ponieważ mamy tu do czynienia z aromaterapią, mieszanie olejków jest mało przyjemne i może razić brakiem harmonii.

Zanim zdecydujemy się na użycie pary, powinnyśmy ocenić skórę. Parowanie należy wykluczyć w przypadku zaburzeń ukrwienia i układu limfatycznego. Do przeciwwskazań należy: uszkodzona skóra (teleangiektazje), stan zapalny, wyprysk, przyustne zapalenie, trądzik różowaty, rany, blizny, opryszczka, oparzenie słoneczne, zastój limfy, wysokie ciśnienie tętnicze, objawy ostrych reakcji alergicznych i nadwrażliwość (stwierdzona np. podczas regulowania brwi).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *