Maski twarde

Maski twarde zaliczamy do zabiegów okluzyjnych. Przyspieszają one czynności skóry, rozpulchnia warstwę rogową, rozszerzają pory i naczynia włosowate, powodują zaczerwienienie skóry i powstanie obrzęku, tzn. nagromadzenia wody w tkance. Jest to wynik pożądany w kosmetyce, gdyż dzięki temu skóra staje się bardziej napięta i różowa, a drobne zmarszczki zostają spłycone. Dla zdrowej tkanki nie stwarza to problemu, ale skórę z problemami należy po takiej maseczce odblokować stosując drenaż limfatyczny. Materiał stosowany na maski nie może przepuszczać powietrza. Tego typu maski stosuje się na początku zabiegów pielęgnacyjnych twarzy.

Zabiegi okluzyjne polegają na pokryciu powierzchni skóry szczelnym materiałem, aby uaktywnić określone procesy. Materiały te nie mogą więc przepuszczać powietrza. Należą do nich: wosk, parafina i folie.

Zabiegi okluzyjne wykonuje się na całym ciele. Na zakładanie tych masek tylko na szyję i dekolt czy klatkę piersiową u osób chorych na tarczycę lub serce wymaga zachowania szczególnej ostrożności, ponieważ źle znoszą takie okłady. We wszystkich przypadkach można osiągnąć wyraźną poprawę struktury skóry. Zabiegów okluzyjnych nie wolno wykonywać w domu.

Najpierw oczyszczamy twarz właściwym dla skóry preparatem. Potem uzupełniająco możemy położyć kompresy ziołowe. Peeling i parę stosujemy tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Następnie nanosimy na skórę odpowiednie środki do pielęgnacji. Może to być zawartość ampułek, krem pielęgnacyjny lub specjalne preparaty. Możemy również nakładać specjalny krem pod oczy, inny na szyję i poszczególne części twarzy. Twarz przykrywamy przygotowaną wcześniej gazą. Przed nałożeniem kilku warstw wosku trzeba sprawdzić jego temperaturę na wewnętrznej części własnego nadgarstka. Jeżeli nie jest za gorący, oznacza to z reguły, że możemy go nałożyć na twarz klientki. Wosk nakładamy zaczynając od brody, najpierw na jedną połowę twarzy, potem na drugą. Nanosimy kolejno cztery do siedmiu warstw, aż na twarzy powstanie szczelna skorupa. Potem w ten sam sposób nanosimy wosk na szyję. Należy przy tym pamiętać, że niektórzy klienci źle znoszą ucisk w tym miejscu i dostają duszności. Po piętnastu minutach gazę na szyi chwytamy za brzegi i ściągamy całą woskową maskę do góry. Można ją zdejmować także od czoła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *