Przeciwwskazania do masek twardych i termiczno-modelujących

Następnym krokiem po ściągnięciu maski twardej jest masaż lub drenaż limfatyczny. Na koniec kładziemy kompresy ziołowe, lub lotion do twarzy. Nie nakładamy maseczek zasychających na twardo. Zabiegi okluzyjne można stosować dla każdego typu cery i przy większości stanów skóry. Przeciwwskazaniami są: wszystkie stany zapalne, takie jak przyustne zapalenie skóry, wyraźne tele-angiektazje, trądzik różowaty, świeże blizny, oparzenie słoneczne, świeże rany oraz obrzęk.

Całkowicie innym zabiegiem są maski termiczno–modelujące, czyli zabieg termiczny. Podłoże maski mieszamy bezpośrednio przed użyciem ze specjalnymi kryształkami i wodą. Działanie polega na jednorazowym podgrzaniu do 45°C i stopniowym stygnięciu. To miejscowe przegrzanie skóry ma takie samo działanie jak wosk czy parafina, ale jest dużo silniejsze. Pobudza ukrwienie, a wraz z nim przepływ limfy, powstaje obrzęk i skóra jest bardziej rozpulchniona. Konieczny jest masaż odprowadzający.

Przeciwwskazania do stosowania masek twardych i termiczno-modelujących to: uszkodzenia naczyń, przyustne zapalenie skóry, stany zapalne, wszelkiego rodzaju skaleczenia, oparzenia i świeże blizny. Maski twarde i termiczno-modelujące idealnie nadają się do przeprowadzenia całej kuracji, czyli 2-3 zabiegów w tygodniu przez co najmniej cztery tygodnie. Podobnie jak wszystkie rodzaje maseczek zasychających, można je stosować na całym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *