Pielęgnacja specjalna szyi i dekoltu cz.2

Podczas wykonywania masażu twarzy zawsze masujemy też szyję. Jako środków poślizgowych można użyć specjalnych preparatów do pielęgnacji szyi, kremu do masażu twarzy, olejów bazowych z dodatkiem olejków eterycznych lub oleistych substancji czynnych z ampułek.

Po masażu można położyć maskę. W tym celu nanosimy ponownie krem do masażu lub inny odpowiedni do tego produkt. Nałożoną warstwę kremu przykrywamy folią, a na nią kładziemy ciepły kompres. Może to być również ciepły olejek do ciała lub oliwa z oliwek. Po 15 minutach zdejmujemy wszystkie warstwy i kładziemy zimne kompresy, nacieramy skórę tonikiem z niewielką ilością alkoholu, z ałunem lub czarną herbatą. Ma to zamknąć pory i ściągnąć tkanki.

Do innych zabiegów specjalnych należą maski termiczno-modelujące lub parafinowe. Nakładamy je bezpośrednio po zmyciu skóry, a dopiero po ich zdjęciu wykonujemy masaż, najlepiej drenaż limfatyczny.

Innym wariantem jest naprzemienne nakładanie zimnych i gorących kompresów. W tym celu smarujemy skórę szyi np. olejem z kiełków pszenicy lub olejem z jojoby i przykrywamy cienką warstwą waty, którą nasączamy olejem. Następnie kładziemy kilka bardzo gorących kompresów (jeżeli klientka dobrze znosi ciepło). Zabieg trwa około 18 minut. Kompresy z lodowatej wody (4-5) stosujemy przed lub po masażu.

W przypadku wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych szyi ważne jest, aby klientka dobrze je znosiła. Jeżeli klientka ma problemy z tarczycą lub cierpi na duszności, maski termiczno-modelujące lub parafinowe oraz inne okłady nie są wskazane.

Dekolt obejmuje mięsień piersiowy większy, który rozciąga się od mostka do ramion. Skóra na dekolcie zawiera małą ilość tkanki tłuszczowej. U osób stale noszących odzież z dekoltem po latach będzie to widoczne, a za sprawą promieni słonecznych przyspieszających starzenie się skóry, zmieni się także jej struktura. Specjalna intensywna pielęgnacja dekoltu może zachęcić wiele klientek. Metody i sposób wykonania są takie same, jak w przypadku pielęgnacji szyi. Można również stosować te same kosmetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *