Kosmetyka dla mężczyzn

Kosmetyka dla mężczyzn

Przebieg wizyty jest taki sam jak w przypadku kobiet, istnieje jednak kilka drobnych różnic. Pierwsza dotyczy masażu karku. Mięśnie mężczyzny są mocniejsze, dlatego należy masować je z większą intensywnością. Kosztuje to sporo siły. Ustalając termin wizyty należy poprosić mężczyznę, aby przed przyjściem ogolił się, ponieważ skóra powinna być gładka.

Oceniając skórę należy zwrócić uwagę na to, że mężczyźni nie udzielają tak chętnie informacji jak kobiety. Przede wszystkim chcą, żeby im wyjaśnić, po co w ogóle mają odpowiadać na pytania.

Farbowanie brwi i rzęs daje korzystny efekt optyczny, zwłaszcza u mężczyzn o jasnej karnacji. Wielu z nich jest otwartych na taki zabieg, który musi być wykonany szczególnie starannie, aby kolor wyglądał naturalnie. Częściej używa się odcieni brązu i szarości. Na skórze nie mogą pozostać ślady farby. Regulowanie brwi może pozytywnie zmienić wyraz twarzy, ale należy zachować ich naturalny kształt. Włoski nad nasadą nosa można przerzedzić lub całkowicie usunąć. Zbyt długie włosy brwi można przyciąć.

Mężczyźni przeważnie są bardzo wrażliwi na ból. Usuwanie zanieczyszczeń skórnych jest dla nich przykrym przeżyciem i należy zwrócić na to uwagę. Z chwilą gdy kosmetyczka weźmie do ręki urządzenie elektryczne, mężczyźni stają się sceptyczni. Drobne uszczypliwości zdradzają ich lęk. W takich przypadkach należy dokładnie wyjaśnić w jakim celu używamy danego przyrządu i ostrożnie sprawdzić jego działanie.

Masaż twarzy wszystko wynagradza, dlatego powinien być zawsze wykonywany i trwać 20 minut. Mężczyźni przyjmują go z przyjemnością. Przed zastosowaniem peelingu należy zakryć brodę. Wcześniej należy uzgodnić, czy wykonując masaż mamy również uwzględnić partie twarzy pokryte zarostem. Z pewnością byłoby to korzystne dla skóry, ale broda będzie potem bardzo tłusta. Jeżeli broda ma być zakryta, nanosimy na jej krańce nieco kremu do masażu i „przyklejamy” folię lub chusteczkę higieniczną. Jeżeli na twarz kładziemy maskę, nie różni się ona od tych, które stosuje się u kobiet.

Na zakończenie wizyty twarz spryskujemy lotionem lub nanosimy na nią kosmetyki na dzień dla mężczyzn. Nanoszenie lotionu za pomocą waty utrudnia zarost. Jeśli nie dysponujemy spryskiwaczem, watę należy przykładać a nie pocierać nią skóry. Aby skóra nie błyszczała można ją lekko pokryć matującym pudrem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *