Pielęgnacja skóry zniszczonej w czasie letniego urlopu cz.2

Intensywne oczyszczanie skóry, jeśli jest konieczne, powinno być dokładnie uzasadnione. Parę można stosować, jeżeli skóra nie jest zaczerwieniona i nie ma problemów z naczynkami. Peeling częściowo usuwa zrogowaciały naskórek, dlatego należy brać pod uwagę to, czy klientka nadal wystawia skórę na działanie słońca, a wówczas peeling usuwa ochronną warstwę zrogowaciałą naskórka i skóra musi ją wytworzyć na nowo. Jeżeli zastosujemy peeling mechaniczny, spowodujemy silne podrażnienie skóry, a wynik nie zawsze będzie jednolity. Peeling enzymatyczny rozpuszcza najbardziej zewnętrzną warstwę rogową naskórka. Nie wiadomo jednak, jak długo po jego zmyciu enzymy będą działać na naskórek. W pojedynczych przypadkach taki peeling może być wskazany, ale nie powinno się go stosować regularnie. Łagodniej i przyjemniej działa maska z płatków owsianych. Śluz owsiany łagodzi reakcje skóry, a grubsze cząsteczki ścierają łuszczący się naskórek. Warstwę rogową można rozpulch-nić ciepłym kompresem z dodatkiem ziół lub serwatki.

W przypadku skóry niedostatecznie nawilżonej właściwe będzie zastosowanie maski parafinowej. Dzięki zamykającemu i uszczelniającemu działaniu parafiny następuje intensywne rozpulchnienie i nawilżenie naskórka. Stopniowe podwyższanie temperatury, maksymalnie o jeden lub dwa stopnie sprawia, że zabieg jest skuteczny, a jednocześnie łagodny i idealnie nadaje się dla skóry zniszczonej słońcem. Maskę nakładamy przed masażem.

Istotne znaczenie wśród zabiegów ma masaż. Reguluje, wspomaga i stabilizuje skórę i cały organizm. Z powodzeniem możemy zastosować drenaż limfatyczny, ponieważ ma on wpływ na przemianę materii. Inne masaże także są dobrodziejstwem dla ciała i psychiki. Nie powinny jednak trwać dłużej niż 20 minut.

Wybór maski na twarz dla „letniej” skóry powinien uwzględniać nawilżanie, ponieważ skóra latem zazwyczaj jest przesuszona. Maski należy nałożyć przed masażem. W każdym przypadku celem pielęgnacji skóry zniszczonej podczas lata jest łagodne wspomaganie jej funkcji, ale tak, aby dodatkowo jej nie obciążać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *