Pielęgnacja pleców cz.1

Głaskanie całej powierzchni pleców wewnętrzną częścią obu dłoni.

Pielęgnacja pleców jest utrudniona, ponieważ nie jesteśmy w stanie ich dosięgnąć. Poza szorowaniem szczotką na długiej rączce, zwiniętym, szorstkim ręcznikiem lub specjalną szorstką taśmą, istnieje jeszcze wiele możliwości zadbania o tę część ciała. Pielęgnacja pleców wiąże się z pracą nad stosunkowo dużą powierzchnią ciała. Klientka może przy tym marznąć, dlatego kabina zabiegowa powinna być odpowiednio ogrzana. Dobre są podwyższane łóżka kosmetyczne z otworem na głowę. Dzięki niemu klientka może ułożyć głowę i szyję prosto. Leżanki do masażu lub inne łóżka kosmetyczne nie są wystarczająco wysokie, co utrudnia pracę kosmetyczce, nie są też wygodne dla klientki, która w czasie zabiegu musi mieć stale skręconą głowę. Jeżeli klientka w ogóle nie może leżeć na brzuchu, zabieg możemy przeprowadzić na siedząco. Leżanka powinna być ustawiona tak, aby kosmetyczka miała dostęp z obu stron.

Przystępując do zabiegu najpierw należy zmyć skórę. Jeżeli będziemy zabieg przeprowadzać z użyciem prądu, skóra powinna być odtłuszczona, w pozostałych przypadkach możemy użyć mleczka. W zależności od stopnia zrogowacenia skóry przed zmyciem możemy wykonać masaż na sucho szczotką lub po zmyciu delikatny peeling. Preparaty i metody postępowania należy dobrać w taki sposób, aby nie pobudzały zbytnio skóry. Po tym zabiegu przyjemnie działają ciepłe kompresy ziołowe z czarnej herbaty, tymianku, rozmarynu, drzewa pomarańczy, lipy lub mięty, które pozostawiamy na skórze przez 10 minut, ale pamiętamy o ich częstej zmianie, aby były ciepłe.

Następnie wykonujemy masaż pleców, który powinien trwać co najmniej 15 minut. Na zakończenie możemy położyć maskę ziołową lub nawilżającą, może to być maska własnej produkcji z twarożku, zarodków pszennych z dodatkiem mleka, miodu lub żółtka. Po 10 minutach maskę zmywamy ze skóry. Następnie decydujemy, czy konieczne jest nałożenie środka pielęgnacyjnego. W każdym przypadku skóra powinna być sucha zanim klientka się ubierze.

Ugniatanie mięśni czworobocznego i naramiennego.

Ugniatanie mięśni karku.

Lekkie oklepywanie brzegami dłoni mięśnia czworobocznego i naramiennego, zaczynając po bokach kręgosłupa na zewnątrz.

Rozcieranie wzdłuż kręgosłupa od wewnątrz na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *