Pielęgnacja pleców cz.2

Inne warianty pielęgnacji to nałożenie bezpośrednio po zmyciu skóry maski parafinowej lub termiczno–modelującej. Następnie wykonujemy już tylko masaż. Możemy także wykorzystać preparaty z ampułek, które nanosimy manualnie lub za pomocą prądu. Masaż, w czasie którego prąd płynie przez dłonie kosmetyczki, jest czymś szczególnym, podobnie jak zastosowanie aromatycznych olejków i barwnych naświetlań. Jako pielęgnację domową możemy zalecić masaże szczotką, ćwiczenia gimnastyczne, natryski naprzemienne zimną i gorącą wodą, kąpiele ziołowe, w mleku i serwatce.

Inaczej wygląda pielęgnacja pleców jeśli mamy do czynienia ze skórą z trądzikiem. Ponieważ prawie zawsze w takich przypadkach występują stany zapalne, nie należy wykonywać suchego masażu szczotką, pe-elingu oraz masażu manualnego. Zabieg rozpoczynamy od zmycia skóry. Następnie stosujemy parę, jeśli na skórze nie ma zbyt dużo zmian zapalnych, w przeciwnym razie kładziemy maskę z płatków owsianych lub siemienia lnianego. Następnie w warunkach aseptycznych usuwamy zanieczyszczenia. Kompresy z krwawnika pospolitego, lipy, rumianku, melisy i werbeny mają działanie kojące i przeciwzapalne.

Naświetlanie światłem niebieskim lub zielonym działa stabilizująco. Zastosowanie prądu wysokiej częstotliwości w zabiegu d’Arsonoda z użyciem szklanej elektrody powoduje dezynfekcję skóry, normalizuje pracę gruczołów łojowych i delikatnie obkurcza rozszerzone pory. Substancją czynną jest w tym przypadku ozon.

Na zakończenie zabiegu kładziemy maskę z glinki białej, glinki leczniczej lub inną dla skóry z trądzikiem. Zalecenia do stosowania w domu są takie same jak w przypadku skóry twarzy, oprócz tego ważna jest jeszcze wskazówka, że skórę należy codziennie myć i pielęgnować oraz codziennie zmieniać bieliznę. Najlepsza jest bielizna bawełniana, dobrze wypłukana po praniu.

Proszę odnieść się do następującej sytuacji: klienci mają różne wymagania i życzenia. Kim właściwie są klienci? Czy uogólnianie ich wymagań jest w ogóle słuszne? Czy nie powinnyśmy się raczej zastanowić nad tym jaka klientka potrzebuje jakiego zabiegu i w jakim czasie byłby on dla niej najkorzystniejszy? Są kobiety pracujące zawodowo i gospodynie domowe, mające niewiele czasu i takie, które mają go więcej. Czy nie jest to tak, że klientka przychodząc do gabinetu na kolejne wizyty ma różne życzenia? Czasami ma więcej czasu i potrzebuje odpoczynku, czasami ma go mniej, czasami potrzebuje pielęgnacji specjalnej na szczególną okazję.

Głębokie głaskanie mięśnia czworobocznego dłońmi od wewnątrz na zewnątrz po obu stronach kręgosłupa.

Głaskanie mięśnia czworobocznego rozstawionymi palcami od wewnątrz na zewnątrz po bokach kręgosłupa.

Głaskanie powierzchni pleców po bokach kręgosłupa.

Na zakończenie wewnętrzne strony obu dłoni głaszczą całą powierzchnię pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *