Wypadanie włosów cz.2

Druga sprawa, która również może być przyczyną naszego fikcyjnego problemu z wypadaniem włosów, to fakt, że włos, który wypada, nie musi od razu spaść nam na podłogę. Zwykle jeszcze przez jakiś czas wisi pomiędzy innymi włosami, dopóki nie pomożemy mu się z nich wyplątać — dokładnie rozczesując lub myjąc włosy.

1.    Jeżeli nie myjemy włosów codziennie, to przy myciu może nam wypaść więcej włosów niż normalnie — będą to włosy skumulowane z kilku dni.

2.    Przy włosach kręconych, których w ogóle nie rozczesujemy na sucho, podczas mycia może nam wypaść ioo włosów naraz, a nawet i więcej, jeśli nie myjemy ich codziennie.

3.    Jeżeli przez cały dzień nosimy upięte włosy, to po ich rozpuszczeniu i rozczesaniu również może nam wypaść więcej włosów niż zazwyczaj.

Każda z tych sytuacji jest zupełnie normalna i nie powinna wzbudzać naszego niepokoju. Dobrym sposobem na upewnienie się, czy wypadanie naszych włosów mieści się w normie, jest przeliczenie wszystkich włosów, które wypadły nam pomiędzy jednym a drugim myciem (jeśli nie myjecie włosów codziennie, to podzielcie tę liczbę przez liczbę dni), wliczając w to oczywiście te, które wypadły podczas jednego z myć. Jeśli liczba ta nie przekroczy znacznie 100, to możemy uznać, że nie mamy problemu z wypadaniem włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *