Pielęgnacja skóry zniszczonej w czasie letniego urlopu cz.1

Pielęgnacja skóry zniszczonej w czasie letniego urlopu.

Powoli wakacje zbliżają się ku końcowi i nasze klientki powracają z urlopów. Opalone, dobrze wypoczęte, pomne naszych ostrzeżeń przed szkodliwym działaniem słońca cieszą się już na pierwszą wizytę w gabinecie kosmetycznym. Wyrzuty sumienia z powodu zaniedbania skóry w czasie urlopu to przecież nic w porównaniu z możliwościami kosmetyczki. Klientki są skłonne wydać trochę więcej pieniędzy, aby zniszczona skóra znów się zregenerowała.

Regeneracja skóry oznacza odnowę, leczenie, wyrównanie strat np. odrost włosów lub wygojenie ran. W organizmie powstaje coś nowego w ramach procesów fizjologicznych, regeneracja odbywa się zawsze w sposób naturalny. Ingerencja w naturalne procesy zawsze powoduje ich zakłócenie. Nie można usunąć jednego zaburzenia drugim, np. uszkodzeń po promieniowaniu słonecznym nie można usunąć złuszczeniem naskórka, prądem lub skoncentrowanymi substancjami czynnymi. Wszystkie zabiegi kosmetyczne powinny chronić skórę, stabilizować i wspomagać jej czynności, o resztę organizm zadba sam.

Uszkodzenia skóry następują proporcjonalnie do nasilenia i czasu ekspozycji i są widoczne wcześniej lub później, w zależności od typu skóry. Celem wykonywanych przez nas zabiegów będzie regeneracja, stabilizacja i wsparcie naturalnych procesów.

Przykrą sytuacją jest pocenie się. Ten ważny termo-regulacyjny proces życiowy w zależności od stężenia kwasów w pocie może silnie podrażniać skórę. Urządzenia klimatyzacyjne i wiatr odbierają skórze wilgoć, podobnie jak sól zawarta w morskiej wodzie. Kolejnym celem zabiegów będzie zatem wyrównanie utraty wody w naskórku.

Każda kosmetyczka znająca wiele metod z zakresu kosmetyki całościowej może zaoferować swoim klientkom wiele zabiegów, które będą miłym przeżyciem.

Masaż karku wykonujemy przed pielęgnacją twarzy, jeżeli na skórze nie ma oparzeń słonecznych. Masaż z olejkiem do ciała jest doskonałym przygotowaniem do kolejnych zabiegów, poprawiając ukrwienie i przepływ limfy, lekko ściera warstwę rogową i działa rozkurczająco, poprawiając samopoczucie klientki.

Preparaty oczyszczające oparte na roztworach środków powierzchniowo czynnych mogą mieć bardzo silne działanie myjące, a więc odtłuszczające i wysuszające. Zamiast nich do wstępnego oczyszczania należy używać emulsji myjących. Jeśli skóra lekko się łuszczy, można użyć szczoteczki do twarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *